כתבות

מהי חווית משתמש ולמה היא חשובה כל כך?

חווית משתמש היא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שישפיעו על עלייתו או נפילתו של אתר אינטרנט.

 

חווית משתמש באינטרנט

בסופו של דבר הצלחתו של אתר אינטרנט תיקבע על ידי המשתמש ודבר זה יבוא לידי ביטוי לא רק בכמות הכניסות אל האתר, קרי מספר המתעניינים באתר האינטרנט שלכם – אלא גם במה שהמשתמשים מפיקים ממנו. אתר שנותן ערך לגולשים הוא אתר ראוי, ופה חווית המשתמש משחקת תפקיד מכריע. נכון לשנים האחרונות מושם דגש רב על עיצוב חווית משתמש וזאת משום ההכרה בגדול החשיבות של דבר זה.

 

קצת אודות UX

ראשי התיבות UX, משמע חווית משתמש (USER EXPEERIENCE) היא חוויה אותה הגולש חווה כאשר הוא נמצא באתר אינטרנט ועושה מגוון פעולות באתר, כמו למשל דפדוף בין דפים, חיפוש ערך במנוע החיפוש של האתר, שימוש בכפתורים שונים באתר, פעולות כמו רכישה, הורדות ועוד.

 

החוויה של אותו גולש תמיד תושפע מהממשק משתמש. אם בעבר, ההתייחסות הייתה בעיקר לממשק, בשנים האחרונות הבינו כי מדובר רק בהיבט אחד של החוויה אותה חווה המשתמש. נכון להיום מבינים כי UX כולל גם את חווית העיצוב, קלות ניהול הידע באתר ועוד.

 

עיצוב חווית משתמש

 

עיצוב חווית משתמש היא אמנות וכל אדם שמעוניין בחשיפה גדולה של האתר שלו ובכניסה של גולשים רבים שייהנו להישאר באתר אינטרנט ולנסות כל מיני דברים שמוצעים בו חייב לבחור במומחה בתחום עיצוב חווית משתמש שיעבוד עם בונה האתרים של האתר. המאפיינים העיקריים של חווית משתמש ואלו שצריכים לעניין את בעלי האתר ובוני האתרים הם:

 

  • שימוש– השימושיות של האתר חשובה מאוד! חשוב לוודא כי כל קל לתפעל את כל הכפתורים והפונקציות השונות באתר האינטרנט שלכם.
  • נגישות– בעת בניית האתר ולאחר מכן בשלב הבדיקות בונה האתרים ובודק הממשק צריכים לשים את עצמם בנעליו של המשתמש ולראות האם הכל נגיש וכיצד ניתן לעשות דברים בצורה הקלה ביותר.
  • התמצאות קלה– קלות הניווט בין הדפים השונים באתר ובין הנושאים השונים.
  • התאמה– יש לוודא שהאתר מתאים לכל הרזולוציות ולכל הדפדפנים.

 

שירותים משלימים לעיצוב חווית משתמש נכונה המותאמת לקהל היעד שלכם כוללים:

 למידע נוסף צרו עימנו קשר עוד היום!

 

 

דברו איתנו 073-7599428